Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich zorganizował stoisko dla winiarzy z Województwa Małopolskiego podczas Targów Polskich Win i Winnic w Poznaniu w dniach 27-29 sierpnia br. Zaprezentowało się na nim aż 12 winnic: Manufaktura Maurera, Winnica Goja, Winnica Na Dziole, Winnica Chodorowa, Winnica „Garlicki Lamus”, Winnica Zadora, Winnica Wieliczka, Winnica Bogu-Miła, Winnica Koniusza, Winnica Dąbrówka, Piwnice Antoniego, Winnica Gródek.
Polscy winiarze po raz pierwszy zjechali do Poznania i potwierdzili, że przygotowane przez nich trunki nie muszą mieć żadnych kompleksów na tle zagranicznych konkurentów. Docenili to również zwiedzający, którzy chętnie kupowali polskie wina.
Zwiedzający mogli spróbować win od łącznie 22 rodzimych producentów. Dzięki tak szerokiej ofercie, każdy miłośnik wina mógł znaleźć coś dla siebie. Polskie trunki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Ostatniego dnia targów próżno było szukać niektórych odmian wina na poszczególnych stoiskach – te zostały wyprzedane już wcześniej.
Podczas wydarzenia zaprezentowali się nie tylko producenci win. Wśród wystawców pierwszej edycji Targów WINO znaleźli się również producenci serów, naturalnie produkowanych soków, korków do wina.
Stoisko zostało zorganizowane w ramach realizacji operacji finansowanej ze środków Jednostki Regionalnej KSOW Województwa Małopolskiego pn. „Organizacja stoiska dla winiarzy i producentów cydrów z Małopolski podczas Targów WINO-Targi Polskich Win i Winnic 2021 w Poznaniu.” Partnerzy dodatkowi projektu: P.P.U.H. Tłocznia Maurer, Krzysztof Maurer; Winnica Goja Wiesław Gój; WPW Vinaspora Sp. Z o.o.