Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Miło nam poinformować, że 27 kwietnia 2021 r. Zarząd Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę w sprawie przyjęcia listy ocenionych operacji partnerów KSOW zgłoszonych do Jednostki Regionalnej KSOW Województwa Małopolskiego w naborze nr 5/2021 w ramach Planu Operacyjnego KSOW 2020 – 2021 Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i znalazło się na niej aż 7 projektów Instytutu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

EtnoMałopolska – 3 dniowe warsztaty szkoleniowe dla przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z Województwa Małopolskiego – pionierek cyfrowej transformacji na wsi.

Głównym problemem do rozwiązania, którego przyczyni się zorganizowanie warsztatów szkoleniowych jest odnalezienie się przez członków KGW w cyfrowej rzeczywistości. Mobilna rewolucja stała się faktem – już prawie każdy z nas dysponuje smartfonem lub tabletem. Świat aplikacji i gier mobilnych szybko nie zniknie, przeciwnie – rynek mobilny rośnie i rozwija się, pojawiają się coraz to nowe technologie, które umożliwiają jeszcze więcej różnych interakcji między użytkownikiem a aplikacją. Technologie mobilne w coraz większym stopniu stają się elementem naszego codziennego życia. Z roku na rok moc obliczeniowa urządzeń mobilnych wzrasta, zwiększa się przepustowość przesyłu danych, a ich użytkownicy zyskują dostęp do informacji zawsze i wszędzie, niezależnie od miejsca i czasu.

Różnorodne organizacje obywatelskie w tym Koła Gospodyń Wiejskich, pomimo pewnych braków czy nawet zjawiska wykluczenia cyfrowego, coraz silniej starają się aby korzystać i wykorzystywać potencjał cyfrowych narzędzi w swojej ofercie oraz w budowaniu relacji z publicznością (To można zauważyć analizując strony poszczególnych organizacji, grup na mediach społecznościowych). Jednocześnie, aby efektywnie wykorzystywać innowacyjne metody i narzędzia, konieczne jest wykształcenie wewnątrz organizacji, grup nowych kompetencji cyfrowych aby korzystać z nowych technologii w sposób efektywny biorąc pod uwagę również rozsądne gospodarowanie finansami publicznymi.

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się min. jakie aplikacje stosowane są w kulturze w Polsce i na świecie. Przy okazji poznają najnowsze trendy technologiczne i możliwości ich zastosowania. Dowiedzą się jakie mobilne platformy mogą wspierać promocję kultury i angażować lokalną społeczność. Zostaną pokazane konkretne przykłady aplikacji, które warto poznać aby znaleźć się w cyfrowej rzeczywistości. Przedstawione zostaną możliwości zdalnej komunikacji i promocji działań w sieci – czyli jakie narzędzia pomogą nam w działaniach w dobie pandemii i po. 

Partnerzy dodatkowi projektu: Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego
w Karniowicach; Pstrąg Ojcowski, Magdalena Węgiel; P.P.U.H. Tłocznia Maurer, Krzysztof Maurer; Winnica Goja Wiesław Gój.

Odwiedź portal KSOW: www.ksow.pl
Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich!