Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich na Targach Samki Regionów w Poznaniu!

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich zorganizował stoisko Województwa Małopolskiego podczas Targów Smaki Reginów odbywających się w Poznaniu, w dniach 21-24 października 2021 r.

Lokalni producenci – w większości ambasadorowie znaku Sieć Dziedzictwa Kulinarnego Małopolska, zaprezentowali szeroki wybór żywności i produktów wytwarzanych na bazie receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Na stoisku Województwa Małopolskiego można było spróbować legalnej śliwowicę łąckiej prosto od Krzysztofa Maurera z Łącka, w którego asortymencie nie zabrakło pysznych tłoczonych soków owocowych czy syropów. 

Pojawił się uwielbiany i jedyny w swoim rodzaju Pstrąg Ojcowski – od najlepszych rolniczek w Europie!

Wielbiciele wyrobów mięsnych – nie mogli mieć powodów do narzekań – rodzinna firma GAWOR Produkcja Wędlin Jakość i Tradycja– producenci min. kiełbasy piaszczańskiej, wpisanej na europejską listę produktów regionalnych zadbali o ich podniebienia. Przyjechali do Poznania z pachnącymi prosto z przydomowej wędzarni: kiełbasami, boczkami, kabanosami i szynkami – również tą najbardziej znaną – Szynką Podstolego z Nogą!

Można było spróbować prawdziwego oscypka, bryndzy podhalańskiej i bundzu -przywiezionych przez Bacę Krzysztofa Łasia z Leśnicy-Groń.

Miłośnicy pierogów oblegali stanowisko firmy Pierożki Babci Władzi- domowej pierogarni założonej z pasji dwóch ambitnych kobiet ze wsi – pięknej i spokojnej Trzciany koło Bochni. 

Jeśli ktoś jeszcze nie był przekonany do smaku polskich win – to po tym weekendzie na pewno zmienił zdanie, jeśli tylko spróbował wyśmienitych win białych i czerwonych z podkrakowskiej Winnica Goja.

LavendziarniaStoki6 rodzinna firma specjalizująca się w uprawie lawendy była również wystawcą na stoisku Małopolski. Właściciel firmy zapewniał, że zapach, kolor i niepowtarzalna aksamitność w dotyku lawendy – oszałamiają i zniewalają NA ZAWSZE! 

Nie zabrakło także miodów z naszego pięknego regionu – Ekomiody i Pasieka Morawskich przywieźli wszystko co mają najlepszego! 

Zdrowe i pyszne soki tłoczone ze świeżych owoców i warzyw było można spróbować i kupić u Państwa Pawłowskich. Kwiat czarnego bzu w soku jabłkowym w ich wykonaniu to prawdziwy rarytas.

Panie z Kgw Szklana dla odwiedzających Targi przygotowały wiele niespodzianek, w tym ich ostatni hit- czosnek pieczony „jak masełko”! A swoim rękodziełem promowały Małopolskę  Panie z  Domu Malarek w Zalipiu!!!

Partnerzy dodatkowi projektu: Pstrąg Ojcowski, Magdalena Węgiel; P.P.U.H. Tłocznia Maurer, Krzysztof Maurer; „Bacówka u Krzyśka” Krzysztof Łaś; Gawor Produkcja Wędlin Jakość
i Tradycja Szczepan Gawor; Winnica Goja Wiesław Gój.